H&M Conscious Exclusive SS20 v znamení obnoviteľnosti

0

Kolekcia H&M Conscious Exclusive sa pre sezónu jar/leto 2020 vracia nabitá pôvabom zlatého veku železničnej prepravy, poháňaná filozofiou obnoviteľnosti.

Popri množstve udržateľných procesov a inovatívnych materiálov je kolekcia inšpirovaná elegantným nočným vlakom Le Train Bleu, ktorý spájal v 20. rokoch minulého storočia mesto Calais s Francúzskou riviérou. V kolekcii sa predvedú skvostné večerné róby spolu so vzdušnými šatami na bežné nosenie a aj nové udržateľné materiály.

CIRCULOSE® – prírodný materiál vyrobený z recyklovaných textílií, RENU™ – veľmi kvalitný recyklovaný polyester, ako aj zvyškové textílie z predchádzajúcich sezón. Kolekcia Conscious Exclusive SS20 bude dostupná online na hm.com od 26. marca.

„Impulzom pre kolekciu SS20 bola myšlienka elegantného cestovania vlakom, ktorá podľa nášho návrhárskeho tímu symbolicky odkazuje na posun spoločnosti H&M smerom k obnoviteľnosti. Inšpirovali sme sa vlakom Le Train Bleu a dekadentnými umelcami ako Jean Cocteau a Pablo Picasso, ktorí oddychovali a tvorili v slávnej vile Santo Sospir v zálive Cap Ferrat. Chceli sme navrhnúť kolekciu, ktorá by súznela s touto dekadentnou a bezstarostnou atmosférou, ale tiež obsahovala trvácne štýly, ktoré budú naše zákazníčky rady nosiť deň čo deň,“ vysvetľuje Ella Soccorsi, návrhárka v H&M.

Medzi kľúčové kúsky sa radia dlhé plesové róby z recyklovaného polyesteru, minišaty s naberanými rukávmi z recyklovaného taftu, volánové šaty na bežný deň z materiálu CIRCULOSE ®, blúzka so zdobenými rukávmi z recyklovaného taftu a denim vyrobený zo 100 % nefarbenej organickej bavlny.

Kľúčovými doplnkami sú nízke elegantné šľapky ozdobené recyklovanými sklenenými korálikmi (zvyšky z minulej sezóny) a kabelka z materiálu VEGEA™, inovatívnej vegánskej imitácie kože vyrobenej z odpadových šupiek a stopiek hrozna.

„Tím návrhárov pri kolekcii Conscious Exclusive SS20 dbal na emocionálnu trvácnosť a dlhovekosť jednotlivých kúskov viac ako kedykoľvek predtým. Tím ešte pritvrdil pri materiálovom zložení a rozhodol sa využívať metódy farbenia s menším dopadom na životné prostredie – dokonca sme použili prírodné farbivo získané z kávových usadenín vyzbieraných v našich vlastných výrobných kanceláriách H&M. Sme odhodlaní presadzovať holistický prístup k udržateľnosti a tvoriť výnimočné modely na celý život,“ dopĺňa Ann-Sofie Johansson, kreatívna poradkyňa H&M.

Niečo o H&M Conscious Exclusive
Conscious Exclusive je prémiová dámska kolekcia H&M, v ktorej nájdete vyberané modely i nadčasové klasické kúsky vyrobené z udržateľne získavaných materiálov za použitia udržateľných metód. H&M ju uviedlo v roku 2012 ako odpoveď na potrebu rozvoja a inovácií v móde. Kolekcie Conscious Exclusive aj v minulosti slúžili na otestovanie nových, inovatívnych materiálov a myšlienok udržateľnosti, ktoré boli následne prijaté naprieč celým H&M. Prispieva to k naplneniu ambiciózneho plánu H&M prejsť do roku 2030 na výlučne recyklované alebo udržateľne získavané materiály.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.