Láska vzniká z harmónie v nás

2

Psychicky vyrovnaný človek je so svojim partnerom,  pretože s ním chce byť a nie preto, lebo ho potrebuje.

Ľudia sa schádzajú, rozchádzajú, zakladajú rodiny, budujú spolu majetok a keď už je všetko dovybavované – majú spoločné deti a majetok, či prípadnú hypotéku – zistia, že vlastne spolu byť nechcú. Lenže „musia“, lebo ich práve to „spoločné“ drží spolu. A tak spolu radšej prežívajú, akoby mali niečo zo svojim vzťahom urobiť a posunúť ho na iný, vyšší level alebo odložiť emócie a rozísť sa.

A pritom absencia spoločných záujmov a nekomunikácia sú najväčšími zabijakmi vzťahov. Lásku nám dáva Vesmír zadarmo, ale na kvalitnom vzťahu musíme pracovať. Aj kvet by bez našej starostlivosti uhynul. Ak ho chceme vidieť kvitnúť musíme ho polievať, starať sa o neho a aj sa s ním porozprávať.

Lenže

Muži často začnú brať ženu ako samozrejmosť. Starajú sa o rodinu, sú to navonok sympatickí ľudia, avšak doma pozerajú televízor, hrajú sa s počítačom, chodia s kamarátmi na pivo, a keď sa k nim žena prihovára, často pritakajú a pritom ani nevedia čomu. Poznáte to? To sú stále tie rovnaké dôvody, prečo sa ženy napokon rozhodnú vzťah ukončiť. Či už rozvodom, rozchodom alebo „oddelením“ sa. Začnú si teda žiť svoj život. Už nie náš.

Ženy zase majú tendenciu sa po svadbe opustiť. Už to nie je tá sebavedomá žena s vlastným názorom, ale vyvárajúca, žiarlivá bosorka, ktorá čaká na manžela s  nátačkami na hlave. Po dôkladnej spovedi, aké ženy dnes stretol, mu naservíruje večeru a ďalej pokračuje vo svojej dominantnej úlohe.

STOP!

Muži nechcú spať zo svojou matkou a nestoja ani o muža v ženskom tele. Žena musí zostať ženou. Sebavedomou, ktorá sa nebojí povedať svoj názor. Milo, bez zvyšovania hlasu. Muži majú radi milé ženy, nie tie, ktoré kričia a búchajú dverami. Na nátačkách vzťah nestojí.

Vo všeobecnosti platí – pri mužoch aj ženách – že koho poučujeme a snažíme sa vychovávať, toho zdanlivo manipulujeme. Ale len do času. Túto rolu na seba berú najmä tí ľudia, ktorí majú strach z vlastnej intimity. A to sa jedného dňa obráti proti nim. Keď ten druhý naberie dosť vlastnej sily, aby sa postavil na vlastné nohy a odišiel. Láska totiž nie je o manipulácií, je to plynúca energia.

Naše duše chcú vo vzťahu rásť. Jednou z najväčších energetických ťažôb je, keď jedna duša ubíja druhú. Jedna chce rásť, posúvať sa, mať radosť zo života, ale keď sa pozrie vedľa seba, nikoho tam nevidí. Žiaľ, aj keď sa pozrie za svoj chrbát, vidí len tmu. Ovládne ju smútok a ten ju vyčerpáva. Berie z nej život. Snaží sa to zmeniť, ale časom väčšinou príde nato, že ho tento vzťah ubíja. Nerastie, upadá, stráca sa v mori dennodenných problémov, až kým jej neprerastú cez hlavu.

Je viac druhov vzťahov a zrejme každý v živote si prešiel aj tzv. karmickým. Sú to ťažké vzťahy. Zvyčajne potom ako opadne prvotná zamilovanosť a vášeň, začnú si partneri nastavovať zrkadlo. A tam sa ukážu všetky rany a bolesti, ktoré si zo sebou prinášame z minulých životov. Ak sme totiž niečo v predchádzajúcom živote (aj vzťahu) nevyriešili, v tomto nám Vesmír pošle do cesty niekoho, s kým to musíme urovnať. V tomto tkvie podstata karmického vzťahu.

A aj keď sa títo dvaja snažia vzťah udržať, či už kvôli deťom, majetku, alebo egu, raz sa skončí rozchodom. Učiteľ odovzdal čo mal a odchádza.

Adriana sa vydávala, lebo už mala 29 a rodičia ju tlačili do svadby a navyše sa v tom čase začal boj o rodinný majetok. Ten bol tak vyhrotený, že sa na svadobné fotografie s vyčerpanou tvárou ani nemala chuť pozerať. Navyše tri týždne pred svadbou potratila. Tak ako sa to zle začalo, verila, že jej manželstvo bude večné. Narodil sa im syn, manžel išiel na materskú a ona späť do práce.

O päť rokov neskôr sa museli veľmi rýchlo za dramatických okolností odsťahovať z jej rodičovského domu. Expresne vybavila hypotéku a v deň, keď ju dostala na účet, jej na účet prišla aj exekúcia. Kvôli manželovi. A keďže pred ňou skrýval aj predvolania na súd, nevedela to riešiť. Rýchlo vyplatila exekúciu aj dom a spoločne sa presťahovali do nového domu.

A vtedy sa to začalo

Ona chcela rásť, on sedieť doma. Ona chodila na rôzne školenia, semináre a neustále pracovala na svojom raste, on sedel doma. Nepracoval, len sa sťažoval. Nič sa mu nepáčilo. Pridali sa klamstvá. Zbytočne hovoriť o tom, či malé alebo veľké, lebo klamstvo je vždy klamstvo. A tie jeho prerástli až do bodu, kedy prišla o všetko.

Zatajoval pred ňou poštu, klamal, že chodí do práce a nechodil a úplný prúser bol v tom, že do klamstiev zahŕňal aj ich syna. Už keď chodil do škôlky, tam vlastne nechodil. Jedného dňa jej volala riaditeľka, že načo platí škôlku, keď malý tam vôbec nechodí. „Ako je to možné? Veď každé ráno odchádzajú z domu do škôlky a keď večer prídem domov, syn mi rozpráva ako tam bolo….

Tento vzťah sa nakoniec rozpadol. Keď sme spätne rekapitulovali ťažké roky, vyšli nám 4 a 7. Dosť klasický model. Do veľa vzťahov príde prvá vážna kríza v štvrtom roku manželstva. Buď ju prekonajú alebo v piaty rok prichádza k rozchodu. Štatistické údaje ukazujú, že manželstvá idú ďalej. Kvôli deťom, majetku….V prípade, že na svojom vzťahu nepracujú, vydrží len do siedmeho roku. To je ďalší karmický rok. A v ôsmom prichádza rozchod.

Závislosť a čakanie na toho pravého

Vzťahy vznikajú aj na báze závislosti. Títo ľudia často prešli nejakou závislosťou (alkohol, drogy) a následne skočili do druhej. Poznáme ich jednoducho – sú prehnane čistotní, vždy sú všade nie načas ale ešte pred termínom a keď niečo nejde podľa toho, ako si naplánovali, začne sa prejavovať cholerická stránka ich osobnosti. A práve títo ľudia majú doma zvyčajne polovičku, ktorá prešla podobným „závisláckym“ peklom ako oni. Držia sa jeden druhého, ona mu vyvára tri jedlá denne, čistí a upratuje, on platí všetky účty a navonok vyzerá všetko ideálne.

Pravdou však je, že lásku by ste u takéhoto páru hľadali márne.

Ďalším príkladom sú páry, ktoré sa nezobrali a žijú spolu bez manželského zväzku. Väčšina týchto ľudí tvrdí, že majú voči manželstvu ako takému averziu, čo môže vyplývať z ich neutešeného detstva a vzorca, ktorý si z detstva priniesli do života. Podvedome je to však o tom, že partner, s ktorým žijú nie je ten pravý a stále vytrvávajúc v danom zväzku, čakajú na toho pravého.

Jedna moja klientka chcela naspäť muža, s ktorým mala dieťa, ale neboli manželia. On odišiel k inej. Po dôkladnej analýze som došla na to, že tá, ku ktorej odišiel je tá jeho pravá polovička. Žene, s ktorou má dieťa som poslala do cesty iného muža.

Vzorce správania

Väčšinou si do vzťahov hľadáme podobných partnerov, ako boli naši rodičia. Je to kód, náš vzorec správania. Mala som klientku, ktorá navonok pôsobila veľmi sebavedome. Bola dynamická, lebo taká bola aj jej matka. Očistný test vajíčkom poukázal na problémy so žalúdkom a pečeňou. Žalúdočné problémy vyplývali zo ženskej  nenávisti voči nej samej a pečeň bola výsledkom jej kladnému vzťahu k alkoholu kvôli mužom. Jej otec bol pod papučou dynamickej matky, a keď si vypil, tak ju bil. Jej srdcová čakra nepracovala správne a tak sme museli vykonať opakované čistenie, a postupne krok za krokom zmeniť jej pohľad na svet.

Vo všeobecnosti platí, že ak chceme niečo zmeniť, musíme začať sami od seba a svojho vyžarovania. Či chceme alebo nie, čo vyžarujeme, to priťahujeme a pravidelne nám tak do cesty chodia podobní ľudia a tí nám nastavujú zrkadlo.

Hovorí sa im učitelia a prišli nás niečo naučiť, alebo vďaka nim zistíme, akú povahovú vlastnosť máme a je načase ju zmeniť. Až komplexná transformácia našej osobnosti (zmena vnútorného nastavenia)  a presné zadefinovanie si partnera nám pomôže zbúrať vežu, za ktorou už možno je ten pravý, ale nevie sa k nám zatiaľ dostať. A možno potrebujeme ešte niečo vyriešiť, takže nás vyskúša ďalší karmický vzťah.

Nabudúce o stupňoch lásky

Andrea Hinková – Tarová

Čítajte tiež:

Využite čarovnú moc byliniek

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.