Recenzia: V klietke

0

Neurologička FBI Sayer Altairová hľadá zlo v najhlbších kútoch ľudskej mysle. Hoci sa ešte nespamätala zo snúbencovej náhlej smrti, veľmi túži pokračovať vo svojom výskume mozgu sériových vrahov.

Washingtonská polícia však objaví hrôzostrašné miesto vraždy s visiacou klietkou, v ktorej niekto mladé dievča pomaly vyhladoval na smrť. Sayer poveria vedením vyšetrovania. Len čo obeť identifikujú ako dcéru prominentného senátora, Sayer sa nečakane ocitne v žiare reflektorov.

Zatiaľ čo verejný tlak na dolapenie páchateľa silnie, Sayer zistí, že uniesli ďalšie dievča, ktoré balansuje na hranici života a smrti. Kým jej kolegovia skúmajú pribúdajúce dôkazy, Sayer sa ponáhľa na pomoc druhej obeti. Lenže odkaz v doručenej obálke neveští nič dobré: Keď mi vezmete jedného z mojich…

Čoskoro si uvedomí, že prenasledujú vraha s nebezpečnou posadnutosťou, ktorý je vyšetrovateľom hrozivo blízko.

Môj názor
Ak máte radi kriminálky, určite je novinka V klietke dobrá voľba?
Ako čitateľ k nej mám pár pripomienok. Ak by sa mi kniha dostala do rúk pred vydaním, skrátila by som ju o polovicu. Zmizlo by tak veľa zbytočnej “vaty” a dostala by tak tie správne grády, čím by nenechala čitateľa vydýchnuť?

Anotácia knihy sľubuje príbeh neurologičky FBI Sayer Altainovej, ktorá hľadá zlo v najhlbších kútoch ľudskej mysle. Rieši prípad sériového vraha. Len čo obeť identifikujú ako dcéru senátora, zosilnie tlak na vyriešenie prípadu.
.
Toto by som možno nedávala ako hlavný bod anotácie, aj keď chápem, že z marketingovèho hľadiska je to úderné.
.
Skôr by som čitateľa upozornila na to, že sa v príbehu stretne z nebezpečným páchateľom, ktorý skúma smrť. Teda, čo sa deje tesne pred ňou a čo
“za závojom”, teda medzi životom a smrťou.
.
Výborný námet, trošku slabšie spracovaný, čo zrejme autorka chcela vyvážiť opismi /tie, čo by som vyrazila, aby mal dej väčšie napätie/.
.
Aj samotná vyšetrovateľka bojuje počas vyšetrovania prípadu so svojimi démonmi. Ja by som im dala viac priestoru. .

Nech si myslím, čo chcem, je to môj názor s knihu hodnotím ako dobrú, hodnú prečítania.
.
Čítali ste ju už? Aký je váš názor?

Andrea Hinková – Tarová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.