Šéf môjho šéfa – recenzia knihy

1

Hneď na úvod priznám, že som cieľová skupina tohto typu literatúry – zamilovaný príbeh, potrebná dávka erotiky a viac či menej prekvapivé zápletky. Už zamlada som čítavala “harlekínky”, najviac ma bavili klasiky a červené z “desire” edície. A svojím spôsobom ma to drží dodnes.

Som romantická duša, ktorá sa prejavuje práve v literatúre. Tej, ktorú čítam. Niekedy je ten pracovný a životný stres tak veľký, že kniha, ktorá spĺňa parametre – ona a on, nejaká tá zápletka, sex a happy end je úplne ideálny stav. Nevyžaduje to náročnú pozornosť, ani veľa času a nutná dávka pozitívnej nálady je na svete. No a do tohoto môjho sveta pred rokmi vstúpila séria 50 odtieňov, ktorá tieto krátke príbehy “na dovolenku” rozšírila o zaujímavý element – rozšírená verzia, viac zápletiek, viac sexu :)

V rámci aktuálnych karanténnych opatrení som zaviedla nové – prečítať neprečítané a darovať ďalej, aby knihy stále žili. Prvá, ktorú som si vybrala bola Šéf môjho šéfa od Michaely Zamari. Jediné, čo ma v tomto momente mrzí, je, že sú kníhkupectvá zatvorené, inak by som už lúskala jej pokračovanie.

Začnem momentom, kedy ma kniha absolútne dostala – je vsadená do Bratislavy a jeden večer sa odohráva v lokalite Šafárikovho námestia a autorka popisuje podniky, ktoré poznám vďaka pracovno-priateľským vzťahom. Náš klasický podnik pochválila a ja som zrazu bola úplne v deji. Lepší pocit ako pri filme (ktorého sa snáď časom kniha dočká). Ale nielen to, v knihe sú tie veci, ktoré chceme aj nechceme zažiť na vlastnej koži.

Hlavná hrdinka – Nela po stroskotanom vzťahu má priateľa s výhodami, ktorý s ňou cestuje po svete. Stretáva tajomného šéfa svojho šéfa, ktorý po nej už dva roky túži. Prežijú spolu noc v jednom z top hotelov … lenže ona si nič nepamätá. Viete si predstaviť ten pocit, kedy sa niekoľko dní snažíte rozpamätať na pravdepodobne najlepší sex vášho života a ono to nejako nejde…? Dobrý dôvod prestať s alkoholom.

Hlavný hrdina – Tomas – bohatý, žijúci vo Švajčiarsku, hovoriaci po slovensky, džentlmen so správnym slušným chovaním a zároveň eroticky príťažlivý. Ale, jasné, že dokonalosť neexistuje, a tak je to tak trochu “zlý chlapec”, ktorý Nelu zaškatuľkoval už v prvej kapitole a ako to býva, nastal stret s realitou.

Och áno, v knihe sú aj iné postavy, ktoré pomôžu vyprofilovať celý príbeh. No ak patríte k fanúšikom tohto typu literatúry, tak sa do knihy nepúšťajte bez toho, aby ste ju mali v oboch dieloch a ideálne aj so spin off knihou o kamarátke Liane.

Časová náročnosť – pri bežnej karanténnej činnosti max 1,5 dňa.
Andrea Čurná

O knihe:

Šéf môjho šéfa
Sympatická a ambiciózna Nela má za sebou pohnutú minulosť. Budúcnosť však vidí ružovo – má prácu, ktorá ju baví, šéfa, s ktorým si rozumie, a nezáväzného priateľa s výhodami. Jej pokojný život sa nečakane otrasie v základoch, keď do firmy Predictors, kde pracuje, vstúpi jeden z jej vrcholových manažérov, Tomas Leroy.
Jeho prílišná náklonnosť k nej ju nielen desí ale okamžite v nej vyvolá množstvo otázok.
Kto je v skutočnosti šéf jej šéfa a čo je pravým dôvodom jeho príchodu? Čaká ju obdobie citových turbulencií alebo je len zbytočne podozrievavá? Zmätená Nela je odhodlaná dopátrať sa pravdy, ale na Leroya, je zdá sa, krátka….

Pokračovaním knihy Šéf môjho šéfa je kniha Šéfom môjmu šéfovi.
Autorka Michaela Zamari sa rozhodla pre netradičný krok a dve samostatné časti spojila do jednej knihy. Sľubuje ešte viac romantiky, viac erotiky, viac humoru, viac lásky, viac otázok, ale aj odpovedí.

Knihu kúpite tu: https://www.bux.sk/knihy/436251-set-sef-mojho-sefa.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.