Buď silný, buď pozitívny, buď sám sebou

0

Často sme uvádzaní do omylu množstvom vyšportovaných tiel, ktoré denne vidíme v médiách. Je preto čas prehodnotiť našu predstavu o tom čo je ,,krásne“.

Neustále sme vystavovaní nekonečnému množstvu vyšportovaných tiel, čo nie je vždy na škodu. Ale bohužiaľ, často sú prezentované nesprávnym spôsobom.  Verím, že existuje aj pozitívny spôsob, ako sa pozerať na fit a zdravých ľudí. Je to presne také isté, ako vidieť reklamu na fast food, vďaka ktorej bažíme po nezdravých jedlách. Takisto sa však môžeme pozerať na zdravé telá, ktoré nás môžu motivovať zdvihnúť sa z gauča a hýbať sa.

Začiatočné nadšenie v štýle ,,chcem také telo“, ktoré ste videli v časopisoch alebo na internete, je často a rýchlo nahradené pravdivým poznaním, že zdravá životospráva a aktívny životný štýl je to, vďaka čomu sa cítime a vyzeráme dobre.

Čo je tvoja motivácia?
Mnohokrát sa ľudia cítia previnilo, že ich motiváciou je márnivosť. Ale v podstate nezáleží na tom, z čoho vaša motivácia vychádza. Či už je motiváciou túžba žiť zdravo a aktívne, alebo je to fakt super pekné športové oblečenie, ktoré je súčasťou aktívneho životného štýlu. Vôbec sa nemusíte hanbiť za dôvody, ktoré sú za vaším úsilím zlepšovať sa. Akékoľvek prospešné kroky, ktoré podniknete k tomu, aby ste boli fit a zdraví, je dobrá vec. Udržiavať svoje telo v zdravých hraniciach a mať dobrý pocit, je to najdôležitejšie. Ale teda, aj zladené tenisky k oblečeniu na cvičenie, to tiež nie je na zahodenie.

Buď pozitívny!
Mali by sme sa tešiť z našich priateľov ktorí s nami zdieľajú svoje pokroky vo fitness. To isté platí aj pri pohľade na fitness modeloch z obálok magazínov. Inšpirujte sa tiež ženami, ktoré radi nosia úžasné outfity do fitka. Pamätajte si, že váš pozitívny pokrok a nadšenie dokáže inšpirovať druhých. Každý z nás si nájde na svojom tele časť, ktorá ho deprimuje. A vôbec sa netreba cítiť previnilo, ak je motiváciou pre fitnes a zdravé stravovanie snaha o úpravu problémových partií. Pravdou je, že často je to iba prechodná fáza. A je možné, že tie úžasné pocity, ktoré budete mať vďaka zdravému životnému štýlu, vám úplne dovolia zabudnúť na vaše špecifické partie.

Tu je niekoľko tipov ktoré vám pomôžu s problémovými ženskými partiami, pričom nezabudnete na vaše zdravie, ktoré je priorita.

Zlepšite vás celkový prístup:
Pracujte na dosiahnutí zlepšenia vášho celkového fitness levelu a zahrňte vaše konkrétne ciele, ktoré sa týkajú vášho tela alebo celkové méty do vášho plánu. Práca na vašich problémových partiách niekoľkokrát do týždňa vám pomôže vybudovať zmysel pre kontrolu.

Zvýšte kardio, aby ste spaľovali tuky
Kardiovaskulárne cvičenia ako beh, cyklistika, bicyklovanie či plávanie spaľujú kalórie a dokonca aj uložený telesný tuk. Pokiaľ chcete zhodiť trochu tuku z vašich bokov a zadočku, uistite sa, že ste zapojili kardio cvičenia ako základ. Pamätajte si, že vy nemôžete rozhodnúť kde a odkiaľ bude vaše telo tuk spaľovať. Neexistuje nič také ako cielený redukčný bod. Avšak, pridaním 30 – 45 minút kardia trikrát do týždňa vám pomôže spáliť tuk. Ak chcete zamerať vaše kardio cvičenie na spodnú časť tela, skúste beh, stúpanie do kopca alebo spinning.

Budujte si svalstvo
Ak chcete zlepšiť svalovú hmotu vášho spodného tela, musíte pridať cvičenia pre spodné telo ako súčasť vašej rutiny. Mojimi obľúbenými cvikmi pri úprave bokov a zadočku sú drepy, výpady, výstupy a zdvíhanie nôh na podložke. Dokonca aj keď máte spodnú časť telá chudú, budovanie svalov je dobrá voľba. Začnite s cvičeniami, pri ktorých používate vlastnú váhu, pokračujte pridaním odporu jednorúčiek alebo činky. Tri dni do týždňa po 30 minút je výborný začiatok.

Urobte malé zmeny v jedálničku
Vyvážená strava je jeden z najdôležitejších faktorov na ceste za vaším novým telom. Ak chcete zlepšiť vašu svalovú hmotu, musíte konzumovať adekvátne množstvo proteínov. Ak chcete zvýšiť počet cvičení, ktoré robíte, uistite sa, že ste dostatočne hydratovaní a prijímate dobré uhľohydráty. Váš denný príjem si zapisujte do potravinového denníka, takže uvidíte, čo všetko prijímate. Urobíte tak malé zmeny, najmä vynechávanie nezdravého jedla a nahradíte ho zdravšími možnosťami. Ak sa zameriate len na snacky, budete prekvapení, koľko skrytých kalórií prijímate. Zredukovanie pár stoviek kalórií denne môžu mať časom veľký dopad na vaše telo.

Ešte predtým, než začnete pozorovať prvé výsledky, zistíte, že vďaka malým krokom dokážete vaše telo posilniť a nadobudnúť celkovú sebadôveru a vzhľad. Vždy pamätajte nato, že je dôležité zbaviť sa akýchkoľvek pocitov viny, ktoré sú pri vašej ceste za zdravím a fitness.

Samantha Clayton, konzultantka spoločnosti Herbalife

                     

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.