SÚŤAŽ! O balíček produktov KETOMIX

18

Aké si správne vybrať víno? Naučte sa základy správneho kombinovania vína s jedlom.

Rozhodli ste sa vyskúšať ketónovú diétu? Aj tá má svoje pravidlá. Nerobte zbytočné chyby a dosiahnite vysnenú postavu jednoducho a rýchlo. Ten, kto sa o ketónovú diétu a ketózu trochu zaujíma, určite dobre vie, že úhlavným nepriateľom tohto spôsobu stravovania sú sacharidy. To znamená žiadne prílohy, pečivo, ovocie, džúsy, pivo a vôbec nič sladké. Príjem sacharidov by nemal v dennom jedálničku prekročiť 50 gramov. Niekomu sa toto množstvo zdá ako dostatočné, teda nič nezvládnuteľné. Je však potrebné si uvedomiť, že každá potravina obsahuje malé množstvo sacharidov.

Rovnako ako neplatí, že do ketónovej diéty nepatrí pečivo a prílohy, neplatí ani to, že sa musíte vzdať alkoholu. Aj keď, to má tiež svoje pravidlá. Začiatok ketónovej diéty je sám o sebe záťažou pre organizmus. Preto je nutné pri KetoMix diéte piť striedmo a prvý týždeň od začatia diéty je lepšie sa alkoholu úplne vyhnúť.

V živote každého človeka nastanú chvíle, kedy si chce ťuknúť s priateľmi, pripiť si na oslavu narodenín alebo len tak posedieť s pohárom v ruke pri západe slnka a bežné starosti hodiť na chvíľku za hlavu. Väčšina ľudí si myslí, že nízkosacharidová diéta a alkohol nejdú dohromady. Pravdu ale majú len čiastočne. Ako u všetkého, čo sa proteínovej diéty týka, aj u alkoholu je potreba si dávať pozor na obsah sacharidov a množstvo, ktoré vypijete. Aj počas diéty môžete mať na výber z výborných a kvalitných vín.

Tipy na kombinovanie vína a jedál v rámci diéty
1. K nízkotučným a nekoreneným jedlám jemnej chuti a svetlému mäsu ako sú ryby a hydina sa hodia predovšetkým biele a suché vína. Ak k o niečo tučnejším jedlám – pečenému mäsu, jedlám so zálievkou či majonézou odporúčame Akostné odrodové víno Rulandské šedé 2018. Výborne sa hodí aj ku nízkosacharidovým špagetám Aglio Olio

2. Ku koreneným jedlám, šalátom či kombinácii hydinového mäsa alebo rýb sa hodia viac vína ružové. Majú plnšiu a výraznejšiu chuť. Preto z ružových odporúčame Rosé Kozí Horky 2018 & Rosé Královny Elišky.

3. Zrelé červené vína kombinujeme so steakmi a hutnejšími jedlami. Zaručeným úspechom je možnosť kombinácie Zweigeltrebe 2018 a hlivový guláš s KetoMix knedľou.
Čítajte tiež: Ketomix Kolagén nedá vráskam šancu!

Chceli by ste si zasúťažiť lahodné vínka či iné produkty spoločnosti KetoMix, ktoré si môžete vychutnať aj počas diéty? Odpovedzte správne na súťažnú otázku a vyhrajte produkty, po ktorých schudnete bez hladovania alebo namáhavého cvičenia.

Súťažná otázka:
Aké víno sa hodí červené víno, ktoré má plnšiu a výraznejšiu chuť?

  1. ryby a svetlé mäso
  2. steaky a hutnejšie jedlá

Správnu odpoveď nájdete na stránke https://www.ketomix.sk/magazin/ake-si-spravne-vybrat-vino–naucte-sa-zaklady-spravneho-kombinovania-vina-s-jedlom/

Jeden vyžrebovaný získa balíček produktov KETOMIX. Súťaž trvá do 5.8.2021

18 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.