V Chorvátsku je pol milióna Slovákov

0

Podľa systému eVisitor, ktorý zaznamenáva štatistiku príchodov a prenocovaní turistov v komerčnom, nekomerčnom segmentu a v námornej turistike, prvýkrát v tomto roku, v sobotu 11. júla bývalo v chorvátskych destináciách viac ako 500 000 turistov, z ktorých asi 430 000 boli zahraniční turisti. V súčasnej dobe prichádza väčšina zahraničných turistov z Nemecka, Slovinska, Českej republiky, Poľska, Rakúska, Slovenska a Maďarska.

Bol, Zlatni rat na ostrove Brač

“Najviac turistických príchodov realizujeme z tých trhov, kde vykonávame intenzívne propagačné aktivity zamerané na vnímanie našej krajiny ako zaujímavé, ale predovšetkým bezpečné turistickej destinácie. Dosiahnuté výsledky dokazujú, že sa nám to darí, pretože Chorvátsko je jednou z mála turistických destinácií v Stredomorí, kde sa cestovný ruch realizuje. So zvýšením počtu leteckých liniek, najmä v strednej a južnej Dalmácii, od polovice júla očakávame návštevníkov zo vzdialených mimoeurópskych trhov, ale aj zo Spojeného kráľovstva, Francúzska alebo Škandinávia “, uviedol riaditeľ Chorvátskeho turistického združenia Kristjan Staničić, ktorý zdôrazňuje, že zodpovedné správanie a dodržiavanie všetkých predpísaných epidemiologických opatrení sú stále nesmierne dôležité.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/carovne-benatky-na-istrii/

Od začiatku júla, tj. v období od 1. do 10. júla, bolo v Chorvátsku realizované takmer 600 tisíc príchodov (46 percent z výsledkov dosiahnutých za rovnaké obdobie minulého roka) a 4,4 milióna prenocovaní (53 percent z výsledkov dosiahnutých za rovnaké období minulého roka). Z toho slovenskí turisti realizovali 21,3 tisíc príchodov a 137,5 tisíc prenocovaní.

Najviac prenocovaní všetkých turistov bolo realizované na Istrii (1,2 milióna prenocovaní), Kvarneri (975 tisíc prenocovaní) a v Zadarskom kraji (819 000 prenocovaní). Za nimi nasleduje Splitsko-dalmatský kraj s 706 tisíckami prenocovanie, Šibenicko-kninskej s 321 tisíckami prenocovanie, Dubrovnícko-neretvianska s 188 tisíckami prenocovanie a Lika-Senj kraj s 167 tisíckami prenocovanie.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/chorvatsko-otvara-hranice-pre-10-krajin-eu/

Pokiaľ ide o cieľovej destince, väčšina turistov si pre svoj pobyt vybrala Vir, Rovinj, Medulin, Mali Lošinj, Poreč, Umag, Crikvenica a ďalšie.

Chorvátsko vydalo aktualizované opatrení na zachovanie bezpečnosti a minimalizáciu rizika pre domáce obyvateľstvo a návštevníkov tejto krajiny a tak je v súčasnej dobe v obchodoch a verejnej doprave povinné nosiť rúška.

Úvodné Foto: Zátoka Stiniva, ostrov Vis
Druhé foto: Zlatni rat na ostrove Brač v mestečku Bol

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.