Vianočné pečivo bez cukru – Recept

1


Blížia sa Vianoce a k nim neodmysliteľne patrí pečené aj nepečené vianočné pečivo. Nemusíte si ho odriekať ani vo chvíli, keď držíte diétu alebo sa len jednoducho bojíte, aby ste si dokázali udržať štíhlu líniu.

KetoMix prináša recepty na skvelé vianočné ketónové pečivo, po ktorom nepriberiete. Neobsahuje ani gram cukru, a napriek tomu ho od bežného vianočného pečiva nerozoznáte. Neuvidíte ani neucítite rozdiel na pohľad ani v chuti.

Prečo by ste sa mali vyhýbať cukru vo veľkom množstve? Priemerný Slovák totiž skonzumuje každý rok takmer dvadsať kilogramov cukru. To je dvakrát vyššia spotreba, akú odporúča WHO (Svetová zdravotnícka organizácia). S prihliadnutím na blížiace sa vianočné sviatky je toto číslo viac ako alarmujúce.

Cukor je právom nazývaný novodobou drogou, ktorá má nepriaznivý vplyv na zdravie a spôsobuje mnoho civilizačných ochorení ako je obezita, kardiovaskulárne choroby, hypertenzia, zhubné nádory súvisiace s obezitou alebo diabetes.

Prečo si teda tento rok neurobiť také pečivo, ktoré je od toho klasického na nerozoznanie, a pritom je zdravé?


LIESKOVO-ORIEŠKOVÉ GULIČKY
Potrebujeme:
BIOnuta lieskovo-oriešková čakanková
1 lyžicu čokoládovej príchute KetoMix
1 lyžičku kakaa
lieskové oriešky (celé aj nasekané)

Postup:
1. Všetky suroviny zmiešajte a zo vzniknutej hmoty vytvarujte guličky. Do každej z nich zapracujte 1 celý lieskový oriešok.

2. Hotové guličky následne obaľte v nasekaných orieškoch a podávajte.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.