Ako si naštartovať lymfu a odstrániť toxíny z tela?

3

Lymfatický systém je základom nášho imunitného systému. Môžete si ho predstaviť ako rad kanálov, ktoré odvádzajú odpadové látky z tela. Funkciou tohto systému je eliminácia toxínov z buniek a ich prenos do krvného riečišťa, do obličiek a čriev, kde sú ďalej spracované a odstraňované z tela. Lymfa.

Pokiaľ tento systém nefunguje správne, telo sa udusí vo svojom vlastnom odpade. Z tohto dôvodu je dôležité tento systém udržiavať čistý a priechodný.

Prirodzená detoxikácia

Najlepším spôsobom je účinná a prirodzená detoxikácia. Čiže podpora tých orgánov tela, ktoré sa starajú o jeho čistotu: črevá (najmä hrubé črevo vylučuje nepotrebné látky, toxické zvyšky, parazity a baktérie), obličky (filtrujú krv), pečeň (tiež filtruje krv, odbúrava jedovaté látky a odstraňuje prebytočné baktérie), pľúca (vylučujú plyny, napr. oxid uhličitý), pokožka (cez póry potením vylučuje z tela toxíny) a takmer zabudnutý orgán – lymfa, ktorá vylučuje toxíny z buniek.

Príroda nás obdarovala bylinkami

Ale ako ich podporiť? Odstraňovať chémiu chémiou? Klin klinom? To bude mať zrejme taký účinok, ako keď si po prežúrovanej noci dáme dvojku vína. Telo sa jedu nezbaví, iba ho otupíme, aby nám to nedávalo tak bolestne najavo.

Príroda nás obdarovala množstvom byliniek, ktoré podporujú samoočistu organizmu. Rastliny, ktoré pred stovkami rokov používal Hippocrates, sú dodnes základom pre moderné lieky, ich význam sa nestratil ani po rokoch, pretože majú stále svoje pozitívne účinky.

A keď viete, ako ich správne kombinovať tak, aby jedna podporila účinok druhej, vznikne silný synergický efekt, ktorý pomôže organizmu účinne sa očistiť a zbaviť sa toxínov, parazitov a rôznych chemikálií prírodnou cestou.
Čítajte tiež: Aký je rozdiel medzi alergiou a astmou?

Filtračná stanica


Pri odbúravaní škodlivín z tela hrá dôležitú úlohu aj lymfatický systém. Iste ste už počuli napríklad o masážach, ktoré majú podporiť jeho fungovanie, aby sa telo ľahšie prirodzene zbavovali toxínov. No pri detoxikácii sa naň často zabúda.

„Pokiaľ lymfatický systém nefunguje správne, zlyhávajú transportné a filtračné schopnosti lymfy. Organizmus je zaťažovaný pôsobením škodlivých látok, ktoré mali byť z tela vylúčené. Splodiny metabolizmu sa ukladajú do medzibunkových priestorov a lymfatický systém nezvláda plniť svoju funkciu. Dochádza k hromadeniu vody, solí, tuku a odpadových látok v podkoží. Veľmi dôležitá je preto prevencia, posilňovanie lymfatického systému pomocou lymfatickej drenáže alebo prírodných bylín . Tým nielen posilníte svoju imunitu, ale napríklad aj zmiernite prejavy celulitídy.“, vysvetľuje MUDr. Dana Gogová, Amb. Všeob. lekára, Topoľčany.
Čítajte tiež: Alergia a intolerancia. Aký je medzi nimi rozdiel?

„Pokiaľ lymfatický systém nefunguje správne, zlyhávajú transportné a filtračné schopnosti lymfy.

Lymfa alebo aj miazga

Miazga je tekutina, ktorá preteká lymfatickými cievami. Tie sa v niekoľkých miestach zbiehajú a  vytvárajú  lymfatické uzliny – filtračné stanice. Sú súčasťou imunitného systému a okrem detoxikácie má tento uzatvorený systém na starosti aj filtrovanie medzibunkových a medzitkanivových tekutín, ich odvádzanie, čím sa predchádza opuchom, výmenu protilátok, transport bielych krviniek do kostí a absorbciu a prenos mastných kyselín a tukov z tráviaceho systému. Naozaj veľa úloh. Preto si tento systém zaslúži našu pozornosť a starostlivosť.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/cakry-a-co-im-dodava-energiu/

Na podporu lymfy

Pomôžu spomínané bylinky. Z tých, ktoré rastú u nás, môžeme spomenúť prasličku, listy čiernych ríbezlí, bodliak, túžobník brestový, žihľavu, rozmarín, lopúch väčší, jaseň štíhly, fenikel, štiav lúčny, púpavu lekársku, borievku obyčajnú, rumanček pravý, čiernu reďkovku, chlpánik obyčajný, turanec kanadský, ostružinu, višňu, jahodu, pamajorán, záhradný petržlen, voňavý zeler a cesnak kuchynský aj cibuľový.

Zo vzdialenejších krajín či vôd, sú účinnými podporovateľmi detoxikácie manayupa, chaluha, zelený čaj, ananásovník chocholnatý, citrónová kôra či artičoka bodliaková.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/preco-nie-sme-zdravi/

Fakt krásna nádielka prírody na detoxikáciu a podporu lymfatického systému. „Treba však vedieť, v akom pomere prospešné látky z nich skombinovať, aby bol ich synergický účinok maximálny. To je alchýmia detoxu“, uzatvára Mudr. Dana Gogová.
Čítajte tiež: Aký je rozdiel medzi nádchou a chrípkou?
http://samanskesviecky.sk

Autorka článku: Andrea Hinková- Tarová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.