Knižná novinka – KEĎ TELO POVIE NIE

0

Kniha o tom, ako si skrytý stres vyberá svoju daň

„Fascinujúce skúmanie vzťahu medzi stresom a chorobou… Maté sa vnára do hlbín životných príbehov a mysli mnohých svojich pacientov… To, čo odhaľuje, je skutočné zjavenie.“  Denník Edmonton Journal. Podľa mnohých odborníkov je toto jedna z tých kníh, ktoré by si mal prečítať každý.

Lekár a uznávaný autor Gábor Maté v nej objasňuje skutočné príčiny väčšiny dnešných civilizačných chorôb a analyzuje, ako vplýva na naše telo stres a emočné vypätie. Prepojenie tela a mysle nikdy nebolo vysvetlené zrozumiteľnejšie, nakoľko sa autor opiera o dlhoročné výskumy a poznatky z praxe.

Medzi otázkami, na ktoré odpovedá sú aj také, či a ako súvisí Alzheimerova choroba s potlačenými emóciami alebo či môže človek zomrieť na osamelosť. Na viacerých príkladoch skutočných ľudí ukazuje,  ako potlačené emócie ako zlosť a s tým súvisiaci stres ovplyvňujú  to, ako žijeme, ako sa správame k sebe i druhým a najmä to, akí sme zdraví.  

woman in white shirt showing frustration
Photo by Andrea Piacquadio on Pexels.com

Maté verí, že spôsob akým premýšľame a využívame svoju mozgovú kapacitu, má vplyv aj na naše fyzické zdravie. V knihe sa zároveň dočítate aj o siedmych princípoch liečenia a prevencie pred civilizačnými chorobami, napríklad pred rakovinou, či sklerózou.

Slovenský preklad Daniela Hrúziková.

Titul KEĎ TELO POVIE NIE vychádza na 536 stranách. Odporúčaná maloobchodná cena 19,90
Čítajte tiež: HERBÁR LISOVANÝCH LIEČIVÝCH BYLÍN

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.