Manželky po rokoch – súťaž o knihu od Táni Keleovej

0

Obľúbené hrdinky z jej kultového románu Manželky sa vracajú po 22 rokoch k svojim čitateľkám. Aké budú?

Niekedy, keď  čítate romantickú knihu, sa iste zamyslíte nad tým, ako by vaši obľúbení hrdinovia vyzerali a žili o desať alebo o dvadsať rokov. Čo s nimi bude? Ako sa zmení ich život? Zostanú spolu? Rozdelí ich hádka, nevera, či nedorozumenie? Zostanú priateľmi? Niekedy si ani nevieme predstaviť, že hrdinovia zostarnú a my spolu s nimi.

Najúspešnejšia slovenská autorka Táňa Keleová-Vasilková sa odvážila stretnúť so svojimi hrdinkami po dvadsiatich dvoch rokoch. Svojmu kultovému románu Manželky napísala pokračovanie s názvom Manželky po rokoch a odhalí v ňom ako sa vyvíjali osudy štyroch priateliek a čo všetko sa v ich životoch zmenilo.

O čom je kniha Manželky po rokoch:
Štyri priateľky – Iva, Diana, Martina a Michaela – sa k autorke po dvadsiatich dvoch rokoch vrátili a vracajú sa aj k vám čitateľkám. Príbeh o štyroch ženách, ktorých život rokmi prešiel nevyhnutnou premenou… alebo aj nie. V niečom sa zmenili ony, veľa sa udialo v ich živote, ale ich túžby a sny zostali podobné tým, ktorých aj pred rokmi mali plnú náruč. Len sa trocha uskromnili. Dotkol sa ich čas a niečo museli prehodnotiť, vyriešiť, zmeniť. Alebo to urobil sám život?

Čo o svojich hrdinkách prezradila autorka?
Sama som bola zvedavá, čo s nimi po päťdesiatke bude, aké budú, či budú žiť s tými istými manželmi, čo sa stane s ich deťmi, teraz už dospelými, niektorá z nich už možno bude babičkou… Knihu som písala s veľkou radosťou, tešila som sa na stretnutie s Ivou, Dianou, Martinou a Michaelou, so ženami, ktoré som si pred dvadsiatimi dvomi rokmi tak obľúbila. Už aj mne chýbali!

Ukážka z knihy:
„Práve som sa rozhodla, že budem žiť čo najkrajšie a najintenzívnejšie. Že využijem každučký deň svojho života.“
„Myslím, že práve to robíš,“ mierne podotkne Martina a chytí Dianu za ruku. Už dlho ju nevidela takú rozrušenú. Vie však, že priateľka má pravdu. Či chcú, alebo nechcú, realita je taká, že väčšiu časť života majú za sebou. Znie to až neuveriteľne. A náhle jej dôjde, aké je dôležité mať zo života, ktorý si žil päťdesiat rokov, dobrý pocit. Ak ho nemáš, už ťažko nájdeš pokoj. Možno práve preto sú niektorí starší ľudia takí zamračení a večne namosúrení. Pretože ich hnevá, že premárnili svoj život.
Že ho nenapĺňali, deň po dni, milými a peknými vecami. Iste, nie vždy sa to dá… ale treba sa usilovať. Úsmev, objatie, milé slovo… čokoľvek zaváži. Všetky maličkosti sú ako klenoty. A čím je ich viac, tým krajšia mozaika za tie desaťročia zo života vznikne.

O autorke:
Táňa Keleová-Vasilková
sa narodila v Chomutove, mestečku v severných Čechách. Od svojich štyroch rokov žije v Bratislave. Vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte UK v Bratislave, potom pracovala vo viacerých časopisoch.

Od roku 1994 sa venuje písaniu románov. Žije s rodinou striedavo na sídlisku v Devínskej Novej Vsi a v chalúpke na myjavských kopaniciach.

Najobľúbenejšia a najpredávanejšia slovenská spisovateľka vydala už vyše tridsať kníh a ich predaj dosiahol viac ako 1,5 milióna kusov. Záujem o jej príbehy neutícha ani po rokoch. Jej prvotina vyšla v náklade päťsto kusov, dnes sa z každej jej knihy predajú desaťtisíce výtlačkov. Získala množstvo ocenení a pravidelne sa zaraďuje medzi slovenské TOP autorky siete kníhkupectiev Panta Rhei. Viac sa dozviete na adrese www.tanavasilkova.sk.

Viac informácii ku knihe: https://www.bux.sk/knihy/584606-manzelky-po-rokoch.html

Čítajte tiež: Sedem manželov Evelyn Hugovej – Recenzia

Čítajte tiež: Manželka a vdova – recenzia

Súťaž o knihu prebieha na FUN Page https://www.facebook.com/www.andawell.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.