Veľkonočná šibačka – ste pripravení?

1

Veľká noc je už tu a prichádzajú sviatočné prípravy. Aby vás nezaskočila a krásne ste si vyzdobili svoj byt alebo dom, je dobré sa pripravovať priebežne. A potom si ju už len naplno užívajte.

V predajniach KiK teraz nájdete praktické pomôcky a milé dekorácie, ktoré vám pomôžu vytvoriť tú pravú veľkonočnú atmosféru.

Jemné dekorácie, ktorými nič nepokazíte

Pri zdobení svojich príbytkov často robíme jednu hlavnú chybu. Vytiahneme zo skríň všetky dekorácie, ktoré doma nájdeme. Avšak, mali by sme si dať pozor. Menej je niekedy viac. Skúste tentokrát do vašej výzdoby zakomponovať materiály a farby, ktoré nepôsobia na prvý pohľad prehnane a gýčovo.
Čítajte tiež: Najlepšie veľkonočné perníky – Recept

Jednoduchý umelý kvet navodí aj v interiéri pocit prebudenej prírody. Môžete ho umiestniť do vázy alebo pohára. Bez veľkonočných vajíčok by to samozrejme nebolo ono. Môžeme ich pekne uložiť a usporiadať na držiak v podobe tematického taniera. Drevený podnos môžeme zas využiť na servírovanie pripraveného pohostenia pre návštevu.
Čítajte tiež: Prichádza jar. Buďte na Veľkú noc kreatívna

Veľkonočná šibačka – odmena pre šibačov

Akýkoľvek sviatok či oslava sa nám spájajú so sviatočným pečením. Výnimkou nie je ani Veľká noc. Dievčatá vyčkávajú pri okne svojich šibačov, ktorým prichystajú zaslúženú výslužku za šibačku a ponúknu im tradičné veľkonočné dobroty.

Na prípravu veľkonočného pečiva vám môžu poslúžiť veselé formy na pečenie v podobe zajačika alebo vtáčika. Šťavnaté ovocné muffiny zas môžeme upiecť v rúre v papierových košíčkoch na pečenie, ktoré im dodajú ten správny tvar. Drobné potešenie im môžeme zabaliť aj do tematických darčekových tašiek, ktoré vyčarujú úsmev na tvári aj tým najmenším šibačom.
Čítajte tiež: Veľkonočný zajko z ponožky? Jednoduchá dekorácia
Úvodné foto: http://www.pexels.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.