Viete, čo o vás prezradí káva?

1

Účinky kávy na ľudský organizmus sú všeobecne známe. Káva obsahuje takmer 200 látok s pozitívnym účinkom na ľudský organizmus.

Okrem kofeínu s povzbudzujúcimi účinkami sú to najmä antioxidanty, ktoré dokážu zabrániť oxidačnému stresu a pôsobia ako prevencia kardiovaskulárnych a nádorových ochorení, Parkinsonovej a Alzheimerovej choroby. Z hľadiska výživy má káva aj pomerne vysoký obsah draslíka a horčíka.
Čítajte tiež. TOP 5 krokov pre vysnívanú postavu

www.pexels.com

Pitie kávy má však aj iný význam. Podľa niekoľkých psychológov totiž konzumácia tohto nápoja vyjadruje osobnostné črty človeka, jednoducho povedané –  to, čo pijete, prezrádza, kým ste.

Espresso káva 

Ak volíte práve tento klasický druh, patríte skôr ku konzervatívnym ženám, ste dôveryhodná a je na vás spoľahnutie. Často však meníte náladu a môžu sa u vás vyskytnúť príznaky workoholizmu.

Máte tendenciu rozkazovať, rýchle úlohy však zvládate dokonale. Dokážete tiež odolávať rôznym nástrahám. Dôležitejšie ako módne trendy sú pre vás pohodlie a tradície. Milovníci espressa sú vraj skúsení a vzrušujúci milenci, sedí to práve na vášho partnera?
Čítajte tiež: Toto je 5 dôvodov, prečo milujeme jar

Macchiato káva

Ste ambiciózna, energická, inteligentná a rozhodná. Vaša túžba všetko zvládať vás vedie k tomu, že pracujete v strese. Potrpíte si na kvalitu a kávu si doprajete kedykoľvek počas dňa. Bez kofeínu jednoducho nevydržíte.

Café latte

Ak si pochutnávate najradšej na caffé latte, zrejme sa zaujímate o zdravý životný štýl. Voči druhým ľuďom ste úprimná a máte radi, keď vás ľudia milujú. „Lattéčkari“ bývajú uvoľnení, ale stoja pevnými nohami na zemi. Kávu si doprajú, ak majú chuť na sladké.

Cappuccino

Milovníci cappuccina si vedia užívať život. Ak patríte k nim, ste takmer vždy v pohode a bezstarostná. Viete sa výborne baviť. Súčasne vám nie je cudzia ani práca, dokážete sa do nej pustiť s plným nasadením a oduševnením. Váš život je vyrovnaný a vôbec sa nemusíte obávať závislosti od kofeínu.
Čítajte tiež. 5 najväčších mýtov o imunite

Čaj

Tento horúci nápoj síce nepatrí medzi kávové, avšak obsahuje teín, ktorý je zložením a účinkom podobný kofeínu obsiahnutom v káve. Ak obľubujete práve čaj, máte zmysel pre humor a veľa priateľov, ktorí sú radi vo vašej spoločnosti. Ochotne vám odpustia aj vtipy na ich účet. Niekedy ste však ľahkovážnejšia. Doprajte si šálku chutného čaju Twinings lesné ovocie alebo trendy Chai Latte.

Našli ste sa v jednotlivých charakteristikách? Možno na vás niečo sedí a niečo zase nie. V každom prípade upozorňujeme, že zmena vášho obľúbeného nápoja na cappuccino či latté nespôsobí zmenu vašich osobnostných charakteristík. Tie sa týkajú explicitne tých, ktorí uvedené nápoje silne preferujú pri potrebe doplniť kofeín.


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.