Vo dvojici sa lepšie chudne

0

Keď sa zo dňa na deň rozhodnete, že chcete schudnúť, prvotné nadšenie z nového životného štýlu často opadne už po pár dňoch či týždňoch. Kilá už dolu nejdú tak rýchlo ako na začiatku a len ťažko hľadáte dôvod, prečo ísť po náročnom dni v práci ešte aj do posilňovne. Nebuďte na to sama! Zapojte do svojich plánov niekoho ďalšieho a vyskúšajte aj rady od výživovej poradkyne.

Dvaja za jeden povraz
Určite aj vy dobre poznáte, aké je niekedy náročné odhodlať sa k zdravšiemu životnému štýlu a najmä zotrvať v ňom. Pomôže vám, ak vás v tom vaše okolie nielen podporí, ale dokonca sa k vám aj niekto pridá. „Zapojiť do chudnutia napríklad svojho partnera prináša niekoľko výhod. Budete si vzájomne pomáhať, variť si spoločné jedlá, jeden druhého motivovať a povzbudzovať sa pri športovaní. Keď vám partner pripraví diétnu večeru alebo vás bude čakať v športovom oblečení, len sotva ho budete chcieť sklamať hľadaním výhovoriek,“ radí výživová poradkyňa Martina Dvořáková.

Prebuďte svoju súťaživosť
Spomínate si na veselé hodiny telesnej výchovy? Prečo teda opäť nevyskúšať spoločné športovanie? Ak nemáte radi skupinové cvičenia, cvičte aspoň vo dvojici. Rozhovory pri kávičke vymeňte za stretnutia vo fitnes centre či za hodinu jógy. Zavolajte priateľov na spoločnú lyžovačku alebo na bežky. „Je jedno aký šport si vyberiete, ideálne je zaradiť ho do svojho programu každý deň. Ak to nie je vo vašich silách, pokúste sa cvičiť aspoň dvakrát týždenne po 45 minút,“ odporúča Martina Dvořáková. Športovať s niekým ďalším vás bude nielen baviť, ale zároveň sa budete aj vzájomne motivovať v ťažších chvíľkach či dokonca súperiť v podávaní lepšieho výkonu.

Čo ješ ty?
Či už sa do boja pustíte s partnerom, kamarátkou alebo kolegyňou, hneď na začiatku sa dohodnite, že sa budete rovnako stravovať a vzájomne kontrolovať. „Do jedálneho lístka zaraďte viac bielkovín a čo najviac eliminujte príjem cukru. Tak zrýchlite metabolizmus a dostanete ho do stavu ketózy, vďaka čomu začne telo spaľovať uložený tuk,“ vysvetľuje Martina Dvořáková, odborníčka na ketodiétu.

Ideálnou voľbou na obed alebo večeru sú proteínové cestoviny. Pridajte k nim svoju obľúbenú zeleninu, rôzne omáčky, alebo si ich pripravte vo forme studených šalátov. „Proteínové cestoviny so 60 % obsahom bielkovín vás dlhodobo zasýtia a vzhľadom na to, že obsahujú iba rastlinné bielkoviny, sú skvelou alternatívou pre všetkých, ktorí sa rozhodli zo svojho jedálneho lístka vyradiť mäso. Navyše, na rozdiel od bežných cestovín majú nízky glykemický index, takže po nich nebudete mať chuť na sladké,” radí výživová poradkyňa Martina Dvořáková.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.