5 pravidiel, ako si vybrať správne oblečenie do fitness centra

0

Ak si chcete dobre zacvičiť, potrebujete funkčné oblečenie. To vám z tela odvedie pot a prispôsobí sa všetkým úkonom a cvikom. Na trhu sa však stretnete s desiatkami rôznych kúskov. Ako si vybrať tie najlepšie? Toto je 5 jednoduchých pravidiel, ktoré celý proces nakupovania urýchlia.

Sledujte materiál
Ak chcete, aby bolo fitness oblečenie kvalitné a funkčné, musíte sledovať hlavne materiál. Ten vám dopredu napovie, či sa tričko alebo legíny po prvom použití neroztiahnu a nezničia.

Počas nakupovania sa spravidla stretnete s kombináciou viacerých materiálov. Pri legínach sú najlepšou voľbou polyester a elastan, pretože sa vedia natiahnuť a nezadržiavajú pot. V praxi to znamená, že na tele nemáte “prilepené” mokré oblečenie. V chladnom počasí tak neprechladnete.

Keď kupujete tričká, stavte na bavlnu. Tá je charakteristická tým, že je veľmi príjemná, vie sa tiež prispôsobiť a vydrží veľmi dlho.

Dajte si pozor na rozmery
Na takmer všetky typy cvičenia budete potrebovať užšie a mierne obtiahnuté dámske športové oblečenie. Dôvod je ten, že príliš voľné tričká alebo nohavice by vám mohli zavadzať. A to najmä vtedy, keď budete skákať a dvíhať závažia.

Voľné športové oblečenie pre ženy je vhodné maximálne na jogu a meditáciu. V rámci nich vykonávate len pomalé pohyby, prípadne vôbec žiadne. Orientované sú skôr na relax a oddych.

Dôležité je aj správne šitie
Určite sa vám už niekedy stalo, že ste si kúpili oblečenie, no museli ste ho prestať nosiť, pretože vás niekde ťahalo. Pri tričkách to môže byť v oblasti pod pazuchami. Pri nohaviciach zas v oblasti rozkroku.

Najväčší problém takéhoto oblečenia je to, že nie je správne ušité, alebo vašej postave jednoducho dobre nesadlo. Tak či onak, keď si ho skúšate, sadnite si v ňom, zdvihnite nohy alebo ruky, a spravte drep. Zistite, či pri niektorých úkonoch neťahá alebo nereže.

Pomôžu tiež doplnky
K doplnkom dámskeho fitness oblečenia patria napríklad hlboké vačky so zipsom. Tie zabezpečia, že z nich počas cvičenia nič nevypadne. Pokojne si do nich dajte telefón či kľúče.

Niektoré legíny majú menší vačok na zadnej strane, aby vám vpredu nič nezavadzalo. Iné ho majú väčší po celej dĺžke stehna. Praktickými doplnkami sú tiež vačky v mikine či dokonca v tričku.

Nezabúdajte ani na dizajn
No a ku koncu netreba zabúdať ani na dizajn. Ten však pri výbere sledujte až posledný. Je najmenej dôležitý. Oblečenie musí byť najprv praktické a funkčné, až potom pekné a štýlové.

Vyberte si kvalitné športové kúsky aj vy. Len vďaka nim sa vám bude vo fitness centre cvičiť dobre a bez väčších problémov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.