Na slovíčko o cigaretovom dyme

0

Hovorí sa, že na každý problém existuje riešenie. A je to skutočne tak…

V minulom článku  sme hovorili o novoročných predsavzatiach a cieľoch. Pri ich plnení a dodržiavaní to nie je to vôbec jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Často potom prichádza napätie, človek sa cíti viac pod stresom a bojí sa, že sklame seba, rodinu či svoje okolie…

Stres a dym? Obom stopku

A čo teda tento nepríjemný spoločník? Čo s ním? Stres a dym sa, žiaľ, kamarátia. Keď sa človek necíti komfortne a pociťuje viac stresu, práve vtedy často siahne po cigarete, k prvej ide druhá a potom ďalšia a ďalšia. Presne tak, stres je jedným z hlavných spúšťačom fajčenia a k fajčeniu klasických cigariet „dopomáha“ napríklad i pocit neistoty, príval povinností, ale i možný homeoffice. Práca z domu nám totiž dáva väčší pocit slobody aj pri zlozvykoch.

Pri práci z domu preto môžeme byť viac v pokušení a máme viac možností porušiť svoje sľuby „svojmu zdravšiemu ja“.  Cigaretový dym však nie je vhodným spoločníkom na ceste za zdravším životným štýlom a môže pokaziť aj nejedno novoročné predsavzatie.

Ako je to s tým nikotínom?

Vráťme sa ešte na chvíľu k cigaretám a zopár faktom. Vedeli ste, že príčinou ochorení nie je nikotín? Odborníci, vrátane vedúceho úradu pre zdravotníctvo USA (U.S. Surgeon General) a Kráľovského kolégia lekárov vo Veľkej Británii (UK Royal College of Physicians) súhlasia s tým, že nikotín, hoci je návykovou látkou, nie je primárnou príčinou vzniku ochorení súvisiacich s fajčením. Ochorenia súvisiace s fajčením sú vyvolané predovšetkým inhaláciou škodlivých látok, ktoré sa z veľkej časti vytvárajú pri spaľovaní tabaku, a tak nikotín nie je ich primárnou príčinou.

Bezdymové zariadenia sú kľúčom k hľadaniu alternatív ku klasickým cigaretám. Pozrime sa na to, čo presne hovoria čísla. Bezdymové zariadenie IQOS používa približne 20,4 milióna dospelých užívateľov po celom svete. Z celkového počtu dospelých užívateľov už 73 percent prestalo úplne fajčiť klasické cigarety a prešlo na bezdymové zariadenia.

Ako sme už naznačili, tak v boji proti fajčeniu klasických cigariet môže byť prvým krokom vhodná alternatíva. Dymovú bodku klasickej cigarete môžete dať vďaka novinke lil SOLID 2.0. Cenovo dostupná alternatíva, pri používaní ktorej vzniká namiesto dymu aerosól, ponúka niekoľko benefitov – už žiaden dym, zápach či popol. Navyše,  vaše zuby sa vám poďakujú tiež. Aerosól z nahrievaného tabaku zanecháva na zuboch výrazne menej škvŕn.


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.