Štrngnite si ružovým ako Brad Pitt! Tip na Valentína

0

Keby svätý Valentín žil dnes, každému páru, ktorý tajne oddal by poradil, nech si vždy nájde čas na spoločnú večeru spestrenú pohárikom lahodného ružového vína.

Patríte k nadšencom alebo odporcom sviatku zamilovaných? Nadšencom návody netreba a pre odporcov máme radu: Odmyslite si všetok gýč, ktorý sa stal súčasťou sviatku svätého Valentína a zistíte, že jeho podstata je krásna.

Prečo na Valentína voliť rosé?
Rosé je aj napriek svojej nežnej farbe „unisex“ víno. Má veľa milovníkov i medzi mužmi. Za všetky príklady uvedieme Brada Pitta. Vlastní francúzsku vinicu, ktorá sa špecializuje na výrobu ružového vína. Mick Jagger, Francis Ford Copola či Roger Federer taktiež patria medzi milovníkov rosé.

V nežnom odtieni ruží
Spoločná večera nemusí byť servírovaná v michelinskej reštaurácii, aby zanechala dojem. O ten až tak nejde. Podstatné je, že ste si vyhradili čas na človeka, na ktorom vám záleží. V dnešnej dobe je každá chvíľa strávená v láskyplnom kontakte vzácnosťou. Sviatok svätého Valentína je na to doslova stvorený. Aj jednoduché, no s láskou pripravené aglio olio, zažatá sviečka a pohárik kvalitného, dobre vychladeného ružového vína môže byť predzvesťou večera, ktorý vám pripomenie, akého úžasného človeka vedľa seba máte.

Rosé JE kvalitné víno!
Zabudnite na mýty, ktoré o ružovom víne kolujú. Nie je to horšie víno, ani zmes bieleho a červeného vína. Rosé sa vyrába z červeného hrozna a za svoju farbu vďačí macerácii bobúľ červeného hrozna aj so šupkou. Tá môže trvať niekoľko hodín i dní. Vďaka tomu víno získa svoju romantickú farbu, ktorej intenzita závisí od dĺžky macerácie a zároveň sa môže popýšiť väčšou hĺbkou a tanínmi typickými pre červené vína.
Čítajte tiež: Najlepším darom je spoločne strávený čas

Keď váhate s výberom vína, garantujeme vám, že fľašou slovenskej Cabernet Sauvignon rosé  z kolekcie Galéria z dielne vinárstva VITIS nešliapnete vedľa. Vo všeobecnosti platí, že rosé je veľmi dobre kombinovateľné s takmer akýmkoľvek jedlom. Hĺbkou chuti doladí mäso, vďaka mladistvosti zahrá s cestovinami, syrmi, šalátmi a ľahšími jedlami. Dobrým príkladom takéhoto vína, ktorým ulahodíte aj náročným je Frankovka modrá rosé VITIS Poézia, neskorý zber.

Či už bude vaša romantická večera v réžii dámy alebo pána, ružové víno je fantastická voľba. Okrem všetkých už spomenutých výhod tohto kvalitného moku navyše výborne vyzerá naliate v pohároch pri mihotajúcom sa plameni sviečky.

Čo budete na Valentína piť vy? Veríme, že sme vám ponúkli dostatok inšpirácie.

Z výborných ružových vín slovenskej produkcie neváhajte vyberať na stránke www.vitis.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.