5 tajomstiev k dokonalému telu

0
Pexels

Aj vám sa zdá, že sa okolo vlastných túžob len točíte dokola? Kto by netúžil po tom byť fit či mať dokonalé telo? No príjem nezdravej stravy nie je možné len tak ľahko oklamať cvičením. Skutočnosť, že aj strava je rozhodujúcou súčasťou skladačky, pokiaľ ide o dosiahnutie perfektného vzhľadu, nemožno poprieť.

Existuje mnoho osobných trénerov, typov posilňovacích strojov ako aj reklám, ktoré sľubujú, že jedným jednoduchým tréningom dokážete spáliť tisíce kalórií. Nuž, každá rovnica pozostáva z dvoch strán. Pokiaľ teda túžite po dokonalom tele, do rovnice treba zahrnúť správne stravovanie a tú správnu fitness rutinu.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/ako-si-spravne-vybrat-osobneho-trenera/

Obojstranný prístup
V minulosti sa pri chudnutí ľudia zvykli sústrediť iba na držanie diéty. Dnes je už všeobecne známe, že aktívna fyzická činnosť a cvičenie prinášajú mnoho výhod. Pravidelný pohyb vám môže pomôcť zlepšiť vaše fyzické zdravie, spomaliť proces starnutia, zvýšiť sebavedomie a pod. V zásade jedno vedie k druhému – keď budete cvičiť, budete túžiť po výživnejšom jedle a keď sa budete lepšie stravovať, budete mať viac energie na cvičenie.

Čítajte tiež: https://andawell.sk/zdrave-jedlo-nie-je-nuda/

„Dokonalé telo nie je v skutočnosti len o vzhľade. V istom zmysle by to malo určite znamenať aj „zdravé telo“, ktoré je pripravené plniť úlohy, aby ste mohli žiť šťastný a plnohodnotný život. Definícia dokonalosti sa líši od človeka k človeku, no zároveň sa vyvíja aj v čase. Neexistuje totiž žiaden štandard pre dokonalé telo, skôr by malo ísť o úsilie mať dostatok energie, vyzerať fit, vedieť podať ten najlepší výkon či akákoľvek kombinácia všetkých troch. Avšak prvoradým je 100% pozitívny prístup, aby ste na ceste za svojim dokonalým telom mohli uspieť,“ hovorí Samantha Clayton, viceprezidentka pre vzdelávanie a fitness v spoločnosti Herbalife Nutrition, ktorá odhalila svojich 5 tajomstiev pre dokonalé telo.
Čítajte tiež: https://andawell.sk/ako-cvicit-tak-aby-nezostalo-len-pri-predsavzati/

Pexels
 1. Riaďte sa vlastnými potrebami
  Poskytnite svojmu telu to, čo potrebuje. Cieľom vášho denného nutričného príjmu je dodať telu palivo, ktoré potrebuje na vykonávanie základných funkcií každodenného života. Vaše telo takisto potrebuje živiny na to, aby sa zotavilo a doplnilo svoju „nádrž“, najmä po náročnom tréningu.
 2. Prečo nie dnes?
  „Od zajtra začnem cvičiť“, to je asi tá najčastejšia výhovorka, ktorú tak radi používame. Ale čo je zlé na dnešku? Strojcom svojej cesty nie je nik iný, len my sami. Aj tie najmenšie zmeny môžu viesť k zásadným výsledkom, len niekde treba začať. Tak prečo nie práve teraz, práve dnes?
  Čítajte tiež: https://andawell.sk/najvacsou-chybou-pri-cviceni-je-nespravne-stanoveny-ciel/
 3. Len vydržať
  „Byť zdravý a cítiť sa fit“ by vždy malo byť dlhodobým cieľom. Áno, motiváciou môže byť aj blížiaca sa udalosť, kedy sa chcete rýchlo dostať do formy. Ale aby ste dosiahli dobré výsledky a boli schopní udržať si zdravé návyky, musíte byť vytrvalí a musíte sa tomu dlhodobo venovať. Výdrž je rozhodujúcim faktorom, pokiaľ ide o vytváranie si nových návykov s ohľadom na zdravý životný štýl.
  Čítajte tiež: https://andawell.sk/konecne-pravda-o-chudnuti-brucha/
 4. Ani sekunda nazmar
  Čas je drahocennou komoditou, preto svojím časom neplytvajte a skúste ho využiť na maximum. Keď ste v posilňovni napríklad na bežiacom páse, nevenujte svoju pozornosť televízii, sústreďte sa na svoj beh a udržujte intenzitu na vysokej úrovni, najmä ak máte na cvičenie menej času. Obmieňajte svoju fitness rutinu, hlavným mottom by mala byť jednoduchosť a praktickosť, ale aj dosiahnuteľné ciele na každý deň.
  Čítajte tiež: https://andawell.sk/ako-byt-fit-v-siedmych-jednoduchych-krokoch/
 5. Zmena nepríde ihneď
  Trpezlivosť je to najlepšie, čo si viete darovať. Na to, aby sa mohlo vaše telo prispôsobiť novým návykom na ceste k zdravému životnému štýlu, potrebuje čas. Opakovanie a čas sú základnými potrebami na vytvorenie zdravých návykov, ktoré aj pretrvajú. Takéto zmeny sa nedajú nijako urýchliť a preto to berte deň po dni.

Samantha Clayton, viceprezidentka pre vzdelávanie a fitness v spoločnosti Herbalife Nutrition

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.