Dievča na útese – Recenzia a súťaž

2

Dievča na útese je príbehom troch generácií žien, ich lások. aj strát, obetí. Tento príbeh rozpráva o pohnutej láske, balete, bohatstve, chudobe a osirelých deťoch. Odohráva sa na viacerých miestach. Zavedie nás do Londýna v čase vojny, pochmúrneho a nebezpečného, do New Yorku plného bolestných spomienok a na západné pobrežie bezstarostného írskeho vidieka. Každé mesto zohrá v príbehu inú rolu, odhalí tajomstvá postáv a ukáže, aká dôležitá je spolupatričnosť.

Ako vo všetkých predchádzajúcich príbehoch a najmä v naslávnejšom diele autorky Lucindy Rileyovej 7 sestier, má aj román Dievča na útese dve časové pásma – súčasnosť a minulosť.

Úspešná sochárka Grania prichádza po nešťastnej strate dieťaťa z New Yorku na írsky vidiek k rodičom. Chce tu zabudnúť na svoju bolesť a odmieta aj telefonáty od svojho snúbenca. Pri prechádzke okolo útesov sa jej zjaví zvláštne zjavenie v podobe dievčatka v nočnej košeli, ktoré stojí na jeho okraji. Vzápätí spoznáva milé dievčatko Aurora, ktorého matka sa zabila a otec stále pracuje. Dievčatko je tak často samé alebo s vychovávateľkou.

Grania neskôr pristúpi na návrh jej otca, aby zostala u nich v dome spolu s Aurorou, kým si otec vybaví v zahraniční pracovné povinnosti. To sa ale nepáči Graniinej mame, ktorá s touto rodinou už nechce mať nič spoločné.

Osud to celé zamotá, minulosť začína dávať zmysel a jej prepletenie s prítomnosťou ešte viac.

Dievča na útese je ďalším románom autorky Lucindy Rileyovej, v ktorom dokonale vykreslila charakteristiky jednotlivých postáv. Je silne emočne nabitý a myslím si, že tak ako ja, nebudete od neho chcieť odísť. Je to nádherný román – ponúka nám široké spektrum emócií – je smutný aj nádherný a neverím, že vaše oči zostanú pri čítaní suché.   

Kniha vyšla vo Vydavateľstve Tatran a môžete si ju kúpiť tu: https://www.slovtatran.sk/dievca-na-utese

O knihu môžete súťažiť na FUNPAGE: https://www.facebook.com/www.andawell.sk

Čítajte tiež: Historky z Ivy Hill – Recenzia knižnej trilógie
Elizino tajomstvo – recenzia a súťaž
Manželka a vdova – recenzia
Oheň v srdciach – Recenzia na knižnú novinku

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.