Prelomme tabu o menopauze – Vichy NEOVADIOL

2

Tvárime sa, akoby nebola. V puberte dievča trápi akné, keď sa stane ženou, predvádza sa zaobleným bruškom, v ktorom sa vyvíja nový život. Pamätám si, ako bola téma tehotenstva tabu. Všimli ste si, že vekovo zrelšie herečky či speváčky deti buď nemajú alebo sme o nich ani nevedeli? Tehotenstvo bolo tabu.

Na Slovensku žije veľmi veľká tzv. Husáková generácia. A ženy z nej momentálne prechádzajú do ďalšej fázy svojho života. Je ňou menopauza. Tá má niekoľko štádií – ak máte záujem dozvedieť sa o tejto časti nášho života viac, čítajte tu: Aké sú jednotlivé fázy prechodu? a sledujte môj Instagramový profil, kde sa ako blogerka pre ženy 40 + venujem aj tabuizovaným témam –https://www.instagram.com/adka_style/.

woman standing by the side of a watercraft
Photo by alleksana on Pexels.com

Sama som v štádiu perinomepauzy a rada by som všetkým ženám povedala, že je to normálne obdobie nášho života a keď prelomíme tabu a začneme sa o tom rozprávať, možno spoločne nájdeme aj nejaký tipy, rady či produkty, ktoré nám pomôžu túto fázu života prejsť jednoduchšie. Čo ma trochu hnevá je fakt, že keď hľadám nejaké fotografie k menopauze, vyskočia mi staršie dámy. A pritom sú to ženy, ktoré v tejto fáze života začínajú novú dekádu.

Deti už majú odrastené, kariéra už nemusí byť nutne na prvom mieste. Čím viac vidíme na cintorín, tým viac si vážime skutočné hodnoty. Prehodnocujeme, cestujeme, meditujeme, chodíme s kamarátkami na yogu, pilates, samozrejme na kávu či víno. Niektoré si nájdu mladšieho partnera, iné si nájdu záľubu v športe alebo začnú maľovať. Sme živé, radostné a šťastné.

Cieľom Laboratórií Vichy je sprevádzať ženy v každej  životnej etape. Ako prvá značka sa začala zaoberať zmenami pokožky v období menopauzy a otvorene na túto tému komunikovala. Vďaka svojej expertíze a spolupráci s dermatológmi i gynekológmi prináša kompletný rad prípravkov, ktorý reaguje na zmeny kože vyvolané hormonálnymi výkyvmi v tomto období.

Teraz Vichy prichádza s renováciou radu NEOVADIOL, ktorý má vylepšené zloženie obohatené o nové aktívne ingrediencie a účinnosť, pričom si ponecháva obľúbenú vôňu a textúry.

selective focus photography of person touch the white ceramic mug with choose happy graphic
Photo by Kristina Paukshtite on Pexels.com

Menopauza je definovaná poklesom ženského hormónu estrogén v tele, čo má vplyv aj na stav pokožky. Produkcia kožného mazu klesá a pokožka sa stenčuje. Syntéza kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej sa spomaľuje. Koža je suchšia, tenšia, stráca svoj objem a pevnosť, vrásky sú stále výraznejšie a prítomnosť pigmentových škvŕn sa zvyšuje. Nedávny objav poukázal na ďalší kľúčový hormonálny proces: zvýšenie hladiny stresového hormónu kortizolu. Ten napríklad znižuje syntézu kolagénu, čím urýchľuje stratu pevnosti pleti. Laboratóriá Vichy preto obohatili zloženie produktov z radu Neovadiol o CortisineTM, ktorý kompenzuje dopady zvýšenia hladiny kortizolu na pleť.

Menopauza však nie je jednorazový proces, prebieha v dvoch fázach, pričom zakaždým si naša pokožka žiada trochu inú starostlivosť. V období perimenopauzy prichádzajú prvé hormonálne výkyvy a starnutie pokožky je viditeľnejšie. Naša pleť stráca pevnosť, jas a hustotu. Nasleduje postmenopauza, ktorá prichádza dlhšie ako jeden rok po poslednej menštruácii. Niektoré príznaky sa zmierňujú alebo postupne miznú (napríklad návaly tepla), zatiaľ čo ostatné sa zosilňujú – pokožka je ešte suchšia a tenšia, vrásky viditeľnejšie.

Rad Neovadiol je teraz rozdelený na vypĺňajúce prípravky pre obdobie perimenopauzy a relipidačné prípravky pre obdobie postmenopauzy. Všetky prípravky je možné podľa potreby kombinovať a používať s ohľadom na stav pokožky.

PERIMENOPAUZA – VYPĹŇAJÚCE PRÍPRAVKY
V období pred menopauzou a v jej  priebehu pleť stráca pevnosť, jas a hustotu. Vrásky sú výraznejšie. Aktívne ingrediencie: Termálna voda Vichy vulkanického pôvodu, Pro-Xylane, výťažok z kasie a kyselina hyalurónová.  

NEOVADIOL VYPĹŇAJÚCI REVITALIZAČNÝ NOČNÝ KRÉM
Ľahký, osviežujúci nočný krém pomáha vyhladiť pleť a zlepšiť jej hustotu a jas. Návaly tepla v období perimenopauzy môžu spôsobovať nepríjemné pocity na pleti – nočný krém pleť okamžite ochladzuje až o 2,7 °C**. MOC*: 36,5 € ** Inštrumentálny test: 24 žien – 45 sekúnd po aplikácii.    

NEOVADIOL VYPĹŇAJÚCI LIFTINGOVÝ DENNÝ KRÉM
Ľahký denný krém pomáha vyhladiť pleť, zlepšiť jej elasticitu a remodelovať kontúry. Pleť sa zdá hustejšia, vyplnená
a pôsobí pevnejšia. Je dostupný vo verzii pre suchú pleť a pre normálnu až zmiešanú pleť. MOC*: 36,5 €  

POSTMENOPAUZA – RELIPIDAČNÉ PRÍPRAVKY
V období menopauzy alebo po sa prejavy starnutia na pleti prehlbujú. Pokožka je tenšia a suchšia, vrásky ešte výraznejšie a objavujú sa pigmentové škvrny. Pleť potrebuje hustejšiu výživu a korekciu straty lipidov.
AKTÍVNE INGREDIENCIE: Termálna voda Vichy vulkanického pôvodu, Pro-Xylane, výťažok z kasie, vitamín B3 a omega 3-6-9 mastné kyseliny.

              


NEOVADIOL RELIPIDAČNÝ A REMODELAČNÝ DENNÝ KRÉM
Výživný a spevňujúci denný krém pomáha korigovať vplyv straty lipidov, spevniť pleť
a znížiť výskyt vrások.
MOC*: 36,5 €    

NEOVADIOL RELIPIDAČNÝ SPEVŇUJÚCI NOČNÝ KRÉM
Hustý, spevňujúci nočný krém pleť intenzívne vyživuje, pomáha ju vyhladiť, dodať pevnosť a obnoviť pocit komfortu.
MOC*: 36,5 €  

V rade Neovadiol zostáva z pôvodných produktov Vyhladzujúci krém obnovujúci hustotu pleti – pre kontúry pier a očí, ktorý posilňuje štruktúru pleti a hydratáciou vypĺňa pleť. MOC*: 31 €.
Taktiež v rade zostáva Neovadiol Phytosculpt, denný krém na kontúry tváre a krku, ktorý pomáha remodelovať tvár – spevňovať a tonizovať definíciu kontúr. MOC*: 35 €

Menocoach
Na podporu žien v období menopauzy spúšťa Vichy on-line poradenský program SKINCONSULTAI MENOCOACH, na ktorom sa podieľali odborníci z radov gynekológov, dermatológov, špecialistov na pleť, výživu apod. V rámci štvortýždňového on-line programu sa dozviete všetko potrebné o menopauze, aby jej priebeh bol čo najpokojnejší a nič vás neprekvapilo. Pretože každá fáza menopauzy je špecifická, ponúkne Vichy 2 typy poradenstva: Perimenopauzálny MENOCOACH a Postmenopauzálny MENOCOACH. Na našom trhu bude spustený na jeseň 2021.

Menopauza nie je pauza
Menopauza je v našej spoločnosti stále v mnohých ohľadoch tabuizovaná, hoci ide o prirodzenú súčasť života. Laboratóriá Vichy preto podporili podcast Menopauza nie je pauza, v ktorom účinkujú Eva Holubová spolu so svojou dcérou Karolínou a mnohými odborníkmi.

V podcaste dostupnom na www.vichy.sk či na bežných podcastových platformách prinášajú odpovede na otázky, ktoré sa spoločnosť často bojí vysloviť, a borí zažité mýty o tomto období v živote ženy. 
Čítajte tiež: Minéral 89 Regeneračné a Probiotické sérum pre zdravú pleť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.